2021/2022
Artykuły
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Czy ktoś wyobraża sobie szkołę bez Pani profesor Alicji Jaros? Jesteśmy za podniesieniem wieku emerytalnego. 30 lat w murach szkolnych, tysiące uczniów, klasówek, sprawdzianów, doświadczeń chemicznych. Uśmiech, poczucie humoru, a przy tym pełen profesjonalizm i serce do pracy. Mamy nadzieję, że we wrześniu i tak się spotkamy, a pani profesor nie opuści nas i na kilkanaście godzin zostanie.
Kolejne zajęcia na Uniwersyteciw Łódzkim
Uczniowie klasy I, II i III C wraz z p. A. Kłosińską 22 czerwca byli na zajęciach na wydziale biologii Uniwersytetu Łódzkiego "Komórki roślinne w mikroskopii świetlnej i fluorescencyjnej"; "Fizjologia człowieka doświadczalnie".
Dąbrowszczak czyta dzieciom
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa "Dąbrowszczak" zagościł w murach przedszkola Bajka. Młodzież czytała dzieciom opowiadania. Najbardziej aktywne przedszkolaki otrzymały nagrody w postaci dyplomów i książek.
III c na Uniwersytecie Medycznym
Nie zwalniamy tempa 13 czerwca - wyjazd klasy 3c z panią A. Kłosińską na Umed w Łodzi. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie nr odżywiania, zajęciach z szycia ran oraz w warsztatach laboratoryjnych, podczas których sprawdzili wpływ różnorodnych czynników na aktywność enzymów trawiennych.
Wodoterapia na Mazurach
Inauguracja projektu - Tajemnicza Sieć Pająka
Dąbrowszczak poraz kolejny wziął udział w projekcie policyjnym związanym z bezpieczeństwem. Tym razem były to cyberzagrożenia. Uczniowie naszego liceum: Amelia Tarnowska, Aure;ia Graczyk, Barbara Zawierucha, Mateusz Justyński, Zazanna Biernacka, Aleksandra Wojciechowska i Amelia Habasińska przygotowali książeczkę profilaktyczno-edukacyjną „Tajemnicza sieć pająka”.
10 czerwca 2022 roku podczas konferencji w CTMiT odbyła się inauguracja tegoż przedsięwzięcia. Projekt zaprezentowali uczniowie, którzy opowiedzieli jak doszło do powstania materiału w postaci książeczki, której odbiorcami mają być uczniowie szkół podstawowych. W książeczce tej poruszone zostały najważniejsze zagrożenia, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się, serfując po sieci.
Kolejnym punktem konferencji było wystąpienie Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie insp. Dariusza Walichnowskiego na temat przechowywania danych oraz wykład dr Tomasza Białobłockiego „Jak nie dać się zhakować- czyli cyber-higiena”.
Spotkanie kończyła debata oksfordzka poprowadzona przez uczniów I LO. Wzięli w niej udział: Natalia Baranowska, Zuzanna Biernacka, Natalia Krzyszkowska, Natalia Traczyk, Rafał Józefkowicz, Bartosz Piwowarski. W rolę Marszałka wcieliła się Barbara Zawierucha. Do debaty przygotowała uczniów p. Aleksandra Głuszcz. Młodzież debatowała nad kwestiami poruszanymi na konferencji, a więc cały czas poruszali się w cyberprzestrzeni.
Dziękujemy za zaufanie i opiekę merytoryczną podkom. Edycie Machnik, sierż.sztab. Darii Olczyk oraz mł. asp. Justynie Cywce. Współpraca z Komendą Powiatową Policji w Kutnie była ciekawym doświadczeniem. Czekamy na kolejne wspólne projekty.
Książeczkę autorstwa naszych uczniów można znalęźć w zakładce TWÓRCZOŚĆ oraz pod linkiem http://ksiazeczka.ansgk.edu.pl/
FIZYKA I NOWE TECHNOLOGIE
"Pretty Woman" w łódzkim Teatrze Muzycznym
III c podczas piątkowego, musicalowego wieczoru obejrzała "Pretty Woman", czyli współczesną bajkę o Kopciuszku. Znają ją wszyscy, dzięki kinowemu przebojowi z Julią Roberts i Richardem Gere. Musical na jego kanwie powstał dwa lata temu, kompozytorem jest Bryan Adams. To był bardzo romantyczny wieczór.
Postaw na słońce!
Razem z IC i ID zapraszamy w góry!