WOLNOŚĆ, MIŁOŚĆ, ROCK! – wieczór w Teatrze Muzycznym Roma

Nowoczesna interpretacja, olśniewająca scenografia i kostiumy oraz porywające piosenki “We Will Rock You” – uczniowie kl Id i IIc – mieli okazję zobaczyć to wszystko, podczas piątkowego spektaklu.
Gdy po kolei ze sceny słychać polską wersję: „We will rock you”, „We are the champions” czy „Bohemian rhapsody” (łącznie 20 utworów zespołu Queen), tyleż wzruszona, co podekscytowana widownia otrzymuje potężny zastrzyk optymizmu, entuzjastycznie dziękując owacją na stojąco.
Wyzwaniem było przetłumaczenie tych przebojów na język polski w taki sposób, aby nie tylko wydobyć ich znaczenie, ale również dopasować do kontekstu inscenizacji i do fabuły opowiadającej o świecie, który dąży do globalizacji, chce nas wtłoczyć w jednakowe ramy i każe wszystko odbierać tak samo…
“We Will Rock You” w Teatrze Muzycznym ROMA bez wątpienia porwie zarówno fanów Freddiego Merkurego i grupy QUEEN, jak i poszukiwaczy świetnie zrealizowanej i pełnej energii rozrywki.
Wybrzmiały teksty, oczarowała muzyka i strona wizualna, nie zabrakło zabawy z publicznością. Dało się poczuć to coś, co towarzyszy wielkim muzycznym show. I chyba nie było nikogo, kto po spektaklu nie miałby ochoty potupać, poklaskać i wykrzyczeć „CHCEMY, CHCEMY ROCKA!”. 😉