Rozwijamy pasje! – I D w Poznaniu

Humaniści z klasy I D na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu próbowali swoich sił w zawodzie dziennikarza telewizyjnego. Zajęcia warsztatowe prowadzone przez praktyków – redaktorów wydziałowych mediów na czele z naszym absolwentem Kamilem Pacholczykiem pozwoliły na poznanie tajników tej profesji „od kuchni”.
W trakcie zajęć wykorzystywano nowoczesne metody dydaktyczne – materiały audiowizualne (fotografie, filmy, prezentacje) i przykłady z życia codziennego (tzw. case study). Zabawa była przednia a wielu z nas połknęło dziennikarskiego bakcyla i zamarzyło , by wrócić tu za 4 lata na studia 😉
Po warsztatach przenieśliśmy się w niesamowity świat wyobraźni wielkiego Mistrza Vincenta van Gogha – czyli na multisensoryczną , angażującą wszelkie zmysły wystawę dzieł malarza . W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej, na ekranach o powierzchni ponad 2000 m2 obejrzeliśmy setki dzieł i dosłownie „zanurzyliśmy się” w świat obrazów. Wszystkie prace artysty wyświetlane były jako wielkoformatowe, tętniące kolorami i światłami płótna. Ściany wokół oraz podłoga przemieniły się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości Vincenta van Gogha na tle nastrojowej muzyki…To było niezwykle zmysłowe, wciągające i ekscytujące doświadczanie sztuki!!!